házená I. část turnaje ml. žáci Zubří

Název

Popis

4. – 5. 12. 2010 TURNAJ HC Zubří

O víkendu, kdy Mikuláš s čertem a andělem chodí po hodných i zlobivých dětech, se vydal olomoucký házenkářský potěr do Zubří na turnaj starosty, který byl jako každoročně nabit kvalitními týmy.
Na turnaj jsme se bohužel vydali ve značně oslabené sestavě, kdy z 21 hráčů bylo k dispozici pouze 10. Nepříjemnou situaci umocňoval fakt, že jsme byly bez brankáře a tak v každém zápase se v brance střídali jednotliví hráči z pole.
Po příjezdu do místa klání měli kluci jedinečnou možnost vidět, jak trénuje extraligový tým HC Zubří, jehož trénink byl vložen do průběhu turnaje. Po tomto jsme naskočili do rozjetého házenkářského vlaku a utkali se s týmem HC Rožnov pod Radhoštěm. Bohužel jak již bývá naším zvykem, úvodní duely turnaje nám nevycházejí a zde se tato slabina opět potvrdila. Soupeři jsme nekladli žádný odpor a hladce zvítězil v poměru 16:9.
První poločas druhého utkání s týmem Tatranu Bohunice bylo jak přes kopírák s průběhem prvního utkání. Kluci špatně bránili, v útoku se střelecký prosazoval pouze Samuel Emereoha a v brance spíše symbolicky postával, Matěj Vrtal. V poločase jsme prohrávali 8:3. Ve druhém poločase se kluci semknuli, zpřesnili a přitvrdili obranu a to neslo ovoce. Pomalu jsme ukrajovali z náskoku soupeře, abychom v poslední minutě vstřelili vedoucí branku. Bohunice v následném útoku, pro nás nešťastným gólem srovnali stav. Do konce utkání zbývalo 20 sekund a my rozehrávali na půlící čáře. Soupeř na nás „vytáhl“ osobní obranu. Po dramatickém závěru se doslova v poslední vteřině dostal ke střele Jan Lisický, který byl ovšem faulován. Rozhodčí nařídili sedmimetrový hod, kterého se zhostil Samuel Emereoha. Ten sedmičku proměnil a určil tímto vítěze utkání v poměru 13:12.
V dalším utkání nás čekalo Áčko domácího Zubří. Utkání, za které hovoří výsledek. Samuel Emereoha v brance, tudíž se plně projevila naše útočná „síla“. Soupeř nás rozdrtil rozdílem třídy a to především z rychlých protiútoků, kdy naší kluci v útoku neustále doslova nahrávali soupeři přímo do rukou. Utkání, které ukázalo, že nejde o to, co kdo umí, ale kam se dívá, když nahrává!
V posledním utkání ve skupině jsme se střetli se zahraničním týmem, ze Slovenska, Tatranu Prešova „B“. Opět se z naší strany střelecky prosazoval výhradně Samuel Emereoha. Ostatní hráči, vyjma Jana Lisického, jevili minimální snahu o překonání obrany soupeře.
Druhý den tj. neděli nás čekalo utkání o konečné 7. místo. V tomto duelu jsme narazili na soupeře, kterého budeme mít možnost potkat i v jarní části Středomoravské ligy. Utkání jako všechna předchozí, snad jen stojí za zmínku, že se do střelecké aktivity více zapojil Filip Vladař a gólově se prosadil Vojtěch Skoumal. Prohrou se Zlínem jsme obsadili konečně 8. místo na turnaji.

Skupina „A“
TJ STM Olomouc HC Zubří „A“ TJ Rožnov pod R. Tatran Bohunice Tatran Prešov „B“ Body Skóre Pořadí

TJ STM Olomouc 1:33 9:16 13:12 13:23 2 4
HC Zubří „A“ 33:1 27:8 24:7 22:6 8 1
TJ Rožnov pod R. 16:9 8:27 16:10 16:7 6 2
Tatran Bohunice 12:13 7:24 10:16 10:12 0 5
Tatran Prešov „B“ 23:13 6:26 7:16 12:10 4 3

Skupina „B“
HC Zlín HC Zubří „B“ DTJ Polanka nad Odrou SK Velká Bystřice Tatran Prešov „A“ Body Skóre Pořadí

finále Tatran Prešov „A“ – SK Velká Bystřice 25:14

Sestava a branky: Emereoha Samuel 38, Vaverka Jakub 2, Vladař Filip 2, Skoumal Vojtěch 1, Kolísko Daniel 1, Matluch Luděk 1, Lisický Jan 0, Novák Kryštof 0, Vrtal Matěj 0, Soušek Matěj 0.